Koje su nogometne momčadi osvojile najviše međunarodnih naslova?

Nogomet, kao i bilo koji drugi sport, regulira više tijelo, FIFA. Ovo tijelo upravlja svim službena natjecanja kako u pogledu reprezentacija tako i povezanih sportskih klubova u svakoj zemlji. Kad smo kod međunarodnih naslova, svi igrači sanjaju da će ikad osvojiti Liga prvaka, najprestižniji trofej na europskoj razini, ali ne postoji samo ovo prvenstvo. U Južnoj Americi Conmebol (južnoamerička UEFA) organizira Copa Libertadores i Copa Sudamericana.

Mnoge povijesne momčadi poput FC Barcelone, Real Madrida ili A.C. Milano Posljednjih nekoliko godina licitirali su za ove trofeje i oblikuju se kao povijesni. Ali ne postoje samo europske momčadi, argentinska Boca Juniors uvukla se u ove skupine. U ovom članku OneHowTo objašnjavamo - prema službenoj statistici - koje su momčadi s najviše međunarodnih naslova imaju u svom zapisu.

A.C. Milan - 18 naslova

AC. Milan, povijesni talijanski klub, osvojio je većinu ovih naslova u posljednjih 20 godina, pod nadzorom trenera kao što su Arrigo Sacchi, Fabio Capelli i Carlo Ancelotti. No, igrači također zaslužuju da budu imenovani, kao što su Halanders Van Basten, Gullit i Rijjkaard, Brazilac Kaká, Ukrajinac Shevchenko i, očito, Talijani Maldini, Baresi i Pirlo.

U osvojenim naslovima ističe se 7 Liga prvaka, Od kojih je 5 dobiveno od 1989. do 2007. Međutim, znatiželjno je da Milan nikada nije osvojio nijedan Kup UEFA-e, danas poznat kao Europska liga.

Boca Juniors - 17 naslova

Boca Juniors, argentinska momčad iz četvrti Boca u Buenos Airesu, latinoamerički je klub s najviše osvojenih međunarodnih naslova. Stara momčad igrača poput Maradone ili Riquelmea institucija je u Argentini i u Južnoj Americi.

Osnovali talijanski imigranti iz Genove, Boca Juniors osvojila je 17 naslova: 3 interkontinentalna kupa, 6 kupa Libertadoresa, 2 kupa Južne Amerike, 1 Superkup, 4 Kupa pobjednika kupova i 1 Master kup Superkupa.

Nezavisno - 16 naslova

Još jedan klub iz Buenos Airesa, koji nije River Plate, povijesni suparnik Boce, već Independiente, treći je u ovoj klasifikaciji. Ovaj tim je u svojoj povijesti postigao 7 Libertadores pehara, posljednji 2009. godine, kada ga je Barcelona pobijedila u finalu klupskog Svjetskog kupa, nekada poznatog kao Međunarodni superkup.

Real Madrid - 15 naslova

Real Madrid, što drži rekord pobjede u Ligi prvaka (ili Liga prvaka) s 9 naslova, prošlo je dugo vremena bez osvajanja najželijeg trofeja. Međutim, ostaje na četvrtoj poziciji zahvaljujući 3 međunarodna superkupa, 2 UEFA kupa i jedinom europskom superkupu koji je uspio podići.

F.C. Barcelona - 14 naslova

Posljednje godine F.C. Barcelona je bila temeljna i gurnula je ovaj klub na petu poziciju, uglavnom zahvaljujući 3 Postignuta Liga prvaka od 2006. do 2011. Do dolaska Guardiole na klupu, što je značilo najbolji niz u klupskoj povijesti, Barça je osvojila samo jednu Ligu prvaka, dok su sada na putu da obore mnoge rekorde.

Ako želite pročitati više članaka sličnih Koje su nogometne momčadi osvojile najviše međunarodnih naslova?, preporučujemo da uđete u našu kategoriju Sport.